kiemelünk az unalomból!
Szia! A fokk.hu egy oldal neked, ismerőseidnek és bármilyen közösségnek: képfeltöltés, blogolás, fórumozás, mindenki által írható programajánló, ismerősök követése - próbáld ki!
60000 tag nem tévedhet - és hogy miért? | Regisztrálj!

A téma a következő csoporthoz kapcsolódik: Barátság klub

üzenet oldalanként
#12047 | 2016-08-14 13:43:47 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Jelek, jelek.
Ember embernek adhat egyebet?

S a jelek mögött egy egész világ van,
Mindentől elrekesztve, önmagában.

Reményik Sándor
A barátság borostyánkőbe zárt buborék
#12046 | 2016-08-14 13:42:10 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Nem ismertük egymást, mégis úgy tettünk, mintha ismernénk, és az elkövetkezendő napokban barátokká váltunk, mert éppen akkor, éppen ott, éppen olyan emberre volt szükségünk. Az én valóságomban soha nem találkoztunk volna, de néha az állandóságban akadnak olyan pillanatok, amelyekben az életünkön átsuhanó észrevétlen emberek egyszerre testet öltenek.

Balogh Boglárka
#12045 | 2016-08-14 13:41:23 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
A szerelem fordított barátság, úgy, hogy az egyikből mindig szivárog át valami a másikba. A szerelem néha olyan, mintha egyből kettő lenne, holott mindig kettő volt, és csak a szerelem tette eggyé. A barátság pedig néha olyan, mintha kettőből egy lenne, pedig mindig egy volt, csak a barátság tette kettővé.

Hamvas Béla
#12044 | 2016-08-14 13:39:47 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
- Ez a könyv nem is új, ezt már valaki használta! - kiáltott fel Felicity. - Azért nem gondoltam volna a Félszeg Emberről, hogy ennyire zsugori! (...)
- Ezerszer jobban örülök ennek a könyvnek, mint egy újnak. Ez a könyv az övé volt - százszor is végigolvasta, szerette, barátságot kötött vele. Egy új könyv, ami éppen hogy kikerült a boltból, egészen más lenne. Nem lenne jelentése.

Lucy Maud Montgomery
#12043 | 2016-08-14 13:37:45 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Mindig egy magamnál különb embert kerestem, aki a barátom lehetne. Magáról tudom, hogy az. Én mivel ajánljam magamat? Olyan hűséges leszek, mint Buick, a kutya, Larry kapitányhoz. Még egyszer kérdezem: akar a barátom lenni?

Moldova György
#12042 | 2016-08-14 13:37:10 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Semmi sem gazdagítja úgy a szerelmet, mint amikor kedvesünk mélyen, őszintén és magától összebarátkozik a barátainkkal, s így nemcsak kettőnket egyesít a szerelem, hanem hárman, négyen, öten járunk ugyanazon az úton, gondolkodunk hasonlóan.

Clive Staples Lewis
#12041 | 2016-08-14 13:07:30 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Két barát :
- Képzeld, a doktor azt mondta, ha nem mondok le a szexről, hamarosan meghalok.
- Hogy-hogy?
- A felesége a szeretőm.
#12040 | 2016-08-14 12:00:09 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Egy alkoholista szakadt ruhában, lyukas cipőben betér a kocsmába:
- Gyorsan egy felest! Megöl a másnap. - fordul a pincérnőhöz.
- Jóember, inkább venne magának egy cipőt! - a pincérnő.
- Az egészség fontosabb!
#12039 | 2016-08-14 11:55:42 | 35 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
A falu lelkésze próbálja megtéríteni a falu iszákosát:
- Nézd fiam, az alkohol az műve. Vegyünk egy példát: odaraksz a orra elé egy vödör vizet és egy vödör bort. Szerinted melyikből fog ?
- Hát... Biztos a vízből!
- Természetesen, gyermekem. És azt is tudod, hogy miért?
- Persze, atyám! Azért, mert marha!
#12038 | 2016-07-24 12:40:06 | 36 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése