kiemelünk az unalomból!
Szia! A fokk.hu egy oldal neked, ismerőseidnek és bármilyen közösségnek: képfeltöltés, blogolás, fórumozás, mindenki által írható programajánló, ismerősök követése - próbáld ki!
60000 tag nem tévedhet - és hogy miért? | Regisztrálj!

nagy emberek nagy mondásai - Kultúra, művelődés

üzenet oldalanként
#250 | 2014-01-05 11:36:04 | 78 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Monika Feth idézetek:

A szerelem nem kérdezi meg, jókor jön-e, mielőtt hatalmába kerít.

Fűzd fel a pillanatokat egy cérnára, és tedd a nyakadba (...). Hogy el ne felejtsd őket.

Szentséges Szűz Mária, aki teherbe estél bűnbeesés nélkül, kérlek, segíts, hogy bűnbe essek teherbe esés nélkül!

Vannak a világon megmagyarázhatatlan dolgok. Én is egy ilyen vagyok.
#249 | 2013-12-31 10:45:06 | 78 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Rejtő Jenő idézetek

A kíváncsi turista olyan, mint a szerelmes férj. Mindent elhisz és semmit sem lát.

Az embert saját jól felfogott érdekében úgy teremtették, hogy ne lásson a jövőbe.

Csak az nem fél, akinek nincs fantáziája.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. Mer az egész világ olyan mint egy nagy tolongás: hol elől van az ember, hol hátul.

Munka után édes a menekülés.

Tévedni emberi dolog, de azért velem is előfordulhat.

A férfiak ősi naivitása alig hanyatlott valamit a kőkorszak óta.

Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!

A szerelem sötét verem. Különösen, ha letakarják és ráülnek.

Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban.

Az nevet utoljára, aki először üt.

#248 | 2013-12-29 10:25:15 | 78 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
"Négyéves koromban azt mondtam anyámnak, hogyha felnövök rockzenész akarok lenni. Azt mondta, a kettő együtt nem megy."

/Steven Tyler/
#247 | 2013-08-26 08:02:32 | 82 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.

Ja! És futni kell!

A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik – megfullad. /Hofi
A barátság borostyánkőbe zárt buborék
#246 | 2013-08-21 15:31:48 | 82 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
A siker soha nem végleges. A bukás soha nem végzetes. A bátorság az, ami igazán számít.../ Sir Winston Churchill /
A barátság borostyánkőbe zárt buborék
#245 | 2013-03-26 07:56:34 | 87 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése

A híres amerikai írónő, Dorothy Parker nyilatkozta egyszer:
- Szeretem a martinit, de legfeljebb kettő pohárral. A harmadiktól az asztal, a negyediktől pedig a házigazda alatt találom magam.

#244 | 2013-02-01 07:52:56 | 89 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Szerintem ugyanolyan esélyed van nyerni a lottón, akár játszol, akár nem. (Fran Lebowitz)

A győzelem nem a legfontosabb - csak az a fontos.(Vince Lombardi)

Sok minden szól a kudarc mellett. Érdekesebb mint a siker. (Max Beerbohm)

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylan)

Azt mondd, amit mondanod kell, ne az, amit mások szeretnének hallani! (Henry David Thoreau)

Akinek nincs humorérzéke, az a többiek kegyeitől függ.(William Rotsler)

A lavina hópelyhei mind ártatlannak vallják magukat. (Stanislaw J. Leg)

A jól időzített hallgatás a leghatározottabb kijelentés. (Márk Helprin)

A jövő bejelentés nélkül érkezik. (George F. Will)

Ha nem mész el mások temetésére, ők sem jönnek el a tiédre! (Clarence Shepard Day)

A történelem majd feljegyzi. Tudom, mert én fogom megírni. (Sir W. Churchill brit politikus)

Szövetség - a nemzetközi politikában két tolvaj uniója, akik a kezüket olyan mélyre dugták egymás zsebébe, hogy külön-külön már nem tudnának egy harmadikat kizsebelni. (Ambrose Bierce amerikai író)

Nehéz elhinni, hogy valaki igazat mond, ha tudjuk, hogy mi az ő helyében hazudnánk. (H. L. Mencken amerikai újságíró)

A nagy nemzetek mindig úgy viselkednek, mint a gengszterek, a kicsik meg mint a kurvák. (Stanley Kubrick amerikai-angol rendező)

Egy urániumtermelő ország nem lehet semleges. (Denis Brogan brit történész)

Az állatok - milyen furcsák. A kutya felnéz rád. A macska lenéz rád. Csak a disznó szemében vagy egyenrangú (Sir W. Churchill brit politikus)

Vajon van-e túlvilág? És lehet-e ott zuhanyozni? (Woody Allen)

Ezt a könyvet olvasni olyan érzés, mint mikor már alig várjuk, hogy lerúgjuk a cipőnket. (Ralph Novak)

Én vagyok az egyetlen kísérleti nyulam (R. Buckminster Fuller)

#243 | 2012-12-01 19:40:51 | 91 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Woody Allen idézetek

Ha biszex vagy, kapásból megduplázódnak az esélyeid egy szombat esti randevúra.

A főiskolán a metafizika órán puskáztam: belenéztem a mellettem ülő fiú lelkébe.

Negyedórán belül el akartam venni feleségül... Fél órán belül már eszembe se jutott, hogy ellopjam a retiküljét.

Egy bizonyos nőtípus kedvel engem. Az a típus, aki legalább egyszer már felvágta az ereit. A nőkre gyakorolt hatásom egyenesen arányos azzal, ahányszor már öngyilkosok akartak lenni.

Chaplin, indulásából következően, fantasztikus akrobata képességekkel érkezett a filmiparba. Nekem nincs ilyen hátterem. Nekem a szöveg az erősségem - a bemondásaim valószínűleg jobbak, mint Chaplinéi.

Könnyű boldognak lenni, ha semmi más gondod nincs az életben, minthogy mennyi nyálat eressz ki a szádon.

Nem az a kérdés, hogy van-e mennyország, hanem az, hogy hányig van nyitva, és melyik busszal lehet odajutni.

Részt vettem egy gyorsolvasó-tanfolyamon. A Háború és békét nem egészen 20 perc alatt olvastam el. Az oroszokról szól.

Hogy higgyek Istenben, mikor pont a múlt héten egy villanyírógép billentyűje becsípte a nyelvemet...

Érdekes arca van. Érdekes hogy ez egy arc.

Osztrigát pedig nem eszem. Az én ételem legyen halott - ne beteg, ne sebesült - halott!

Sohasem akartam a karrierje útjában állni. Hogyan is kívánhatnám egy hozzá fogható szépségű lánytól, hogy otthagyja a roncsderbit?

Nem akarok élni olyan városban, ahol az egyetlen kulturális fejlődés az, hogy a piros lámpánál jobbra lehet fordulni.

Mosolyogni annyi, mint magunkról elfeledkezni mások kedvéért.
#242 | 2012-10-20 20:49:45 | 92 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
"Mindenesetre nősülj meg. Ha jó asszonyt kapsz, boldog leszel. Ha rosszat, filozófus."

/Socrates/

"A nagy kérdés... amire még nem tudtam válaszolni..., "Mit akar a nő?"

/Dumas/

"Volt néhány szavam a feleségemmel - neki egész fejezetei voltak velem."

/Sigmund Freud/

"Minden házas embernek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egy pohárral!"

/Henrik Schaefer/

#241 | 2012-08-24 13:52:40 | 94 hónapja | Válasz erre | Zavaró tartalom jelentése
Idézetek Rejtő Jenőtől:

Mindenki onnan jön, ahonnan akar, vagy ahonnan szabadon bocsátják.

Hiába titkolod múltadat: a nő előbb-utóbb rájön, és te röpülsz, mint egy hattyú.

Tévedni emberi dolog, de azért velem is előfordulhat.

Akik a legnagyobb mesterektől tanulnak bölcsen gondolkozni, azoknak általában a legritkább esetben jut az eszükbe olyasvalami, aminek hasznát vehetik.

Csak az nem fél, akinek nincs fantáziája.

Az embert saját jól felfogott érdekében úgy teremtették, hogy ne lásson a jövőbe.

A közügy mindenkinek kedvenc magánügye.

Tévedni emberi dolog, de kínos.

Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye: rövid és céltalan.

Mi a leghőbb vágyam? Az, amit a költő kíván: "Egyszer életemben végre jól kialudjam magamat...

Munka után édes a menekülés.

A férfiak ősi naivitása alig hanyatlott valamit a kőkorszak óta.